Dr. Özge Orbay ile Webinar

Vulnerability; içimize sinen Türkçe bir karşılığı yok. Kırılganlık, incinebilirlik gibi çevirileri var.

Bu görsel bir dalgıcın mezar taşındaki bir görsel. İtalya’da Paestum’da görülebilir. Bu atlayış anındaki hisleri bir düşünün. Yükseklik, suya giriş anını ne kadar kontrol edebileceksiniz, atladığınız yerin derinliği ve güvenli olup olmaması. Bir sürü kriter var. Ve iki seçenek atlayıp ne yaşayacağını görmek: başarılı bir atlayış ve ya öğrenilecek bir ders ; ve ya atlamamayı seçmek. Bu seçim anına benzer anlarda siz ne hissediyorsunuz?

İlk ‘seni seviyorum’ diyen olmak, partnerine yorulduğunu söylemek, işten istifa ettiğini açıklamak, rapor sonucunu almak için doktoru aramadığın an… bu liste uzar gider. Bu anların ortaklaştığı yer ‘vulnerability’. Bu anlarda yaşamın gerçekliğine dair ipuçları var. Bu anları fark etmek ve bu anlara izin verirsek nelerin ihtimali açılır üzerine bir webinar bu. Kulağınıza su kaçırmak niyetimiz.

2 buluşmalık bu online çalışma grubu Özge Orbay rehberliğinde ve Burak Bilen’in meditasyon ve ses banyosu katkılarıyla ilerleyecek. Buluşmalar Webinar(Web konferans) tarzı çoklu bir katılımla gerçekleşecek. 2*40dk oturum ve 10 dakika ara ile her buluşma 90 dakika sürecek . 14 ve 22 Eylül’de, iki buluşma da saat 21:00de başlayacak. Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek. Buluşmalar kaydedilmeyecek.

Katılım ücreti 250 TL

Kayıt olmak için studiosofu@gmail.com adresine mail atınız.