Meditasyon Kursu

4 ayrı buluşmada gerçekleşecek olan bu kursta her hafta başka bir meditasyon tekniği ve teorisi işliyoruz.

Meditasyon nedir ve nasıl meditasyon yapılır sorularına kapsamlı bir cevap niteliğinde tasarlanan bu eğitim ile günlük pratik ve pratik takibi yapılarak meditasyonu yaşamımızın bir parçası haline getirmek temel amacımız.

Buluşmalar 90 saat sürecek ve her buluşmada en az 20 dk meditasyon pratiğine ayrılacaktır (ayrı ayrı bir kaç seans şeklinde) . Günlük ödevler verilecek ve  pratikler yapıp deneyimlerinizi yazmanız istenecektir.

İlk buluşma 17 Ocak Pazartesi 19:00’da gerçekleşecek ve takip eden 4 pazartesi devam edecek.

Bu eğitim her yaştan her deneyimden herkese açıktır.

Ön görüşme ve kayıt için burakileyoga@gmail.com ya da 05076290919 numarasından ulaşabilirsiniz.

Atölye katılım bedelini 500-700 TL aralığında bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Ödeme kayıt sırasında peşin olarak yapılmaktadır.

Sizden Gelenler:

Özge GözayYoganın sadece fiziksel pratiğine odaklanmak yerine, teorisi ve zihin-beden bağlantısını da araştıran bir hocadan, güvenli ve pozitif bir ortam içinde farkındalık eğitimi almak isterseniz bu kurs tam size göre. Günlük hayatın koşturmacasına ve stresine bir ara verip; kendime zaman ayırmak, otomatiğe aldığım hareketleri ve düşünceleri farketmek bana çok iyi geldi. Güne nefes egzersizleriyle mutlu başlamak, ayakkabımı nasıl bağladığıma dikket etmek, yürürken kafamı kaldırıp etrafı izlemek… Sayesinde, negatif şeylere odaklandığım bir dönemde bunları kabullenip geride bırakma gücünü kendimde buldum, yeni yılla beraber de hayatımdaki güzel değişiklikleri daha açık, daha pozitif bir şekilde karşıladım. Kendini tanıma ve kabullenme uzun bir yol, meditasyon ve farkındalık kursu da bu yolda güzel bir başlangıç.

Seylan Şanlı: En büyük farkındalık nasıl da otomatikleştiğim oldu. Yemek, içmek, sevmek, yürümek…her birinin ve hayatımdaki herşeyin ne kıymetli olduğu, temiz bir zihnin naifliğini görmek harikaydı. En çok iletişim kurarken canımı sıkıyor, aslında tam istediğim gibi davranıp, konuşmadığımda. Ağzımdan çıkan sözlerin bana ait olmadığı zamanlardan kurtulmak istiyorum. Bunu fark ettim. Zorlu bir yolculuğa başladığımı biliyorum sancılı olacak büyük ihtimalle ama heyecan verici. Kendini keşfetmek, sevmek, kabullenmek, önce kendine dürüst olmak becerisi bendeymiş en başından beri. Nasılda kendimi sabote ettiğimi görüp şaşırmakta güzeldi. Ayrıca ne biyolojik bir canlı olduğumla, Dünyanın, Evreninin parçası oluşumuzu unutup, yarattığımız sıkışık hayatlar yüzünden azap çekişimizle yüzleştim. Şu cümle sürekli aklımda; “herkesi böyle sevebilsen ne güzel olurdu bir düşün.”. 

Nuray Yağcı: 200 saatlik eğitmenlik eğitiminde meditasyon bölümünde birşeylerin eksik olduğunu hissetiğim bir dönemde karşıma Burak hocanın meditasyon çalışması çıktı. Çok güzel bir zamanlama ile muhteşem ve hızla geçen 4 hafta geçirdik o kadar ki meditasyonun derinlikleri ile ilgili eksik olduğum boşlukları doldurdum 🙏🏻 Artık derslerimde kendimden emin bir şekilde meditasyon bilgilerimi paylaşıyorum. Bu deneyim paylaştığım Burak hocama be grupta yer alan herkese çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız 🙏🏻