Gençlerle Yolda

Ben Burak. Kendime, içinde kendim olabildiğim, ait  ve güvende hissedebildiğim bir dünya yaratma gayretindeyim. Çünkü içinde bulunduğum dünyada kendime bir yer edinmek için çok çabaladım ve hala çabalıyorum.  Denemediğim şey, yemediğim bok kalmadı deyimi yerindeyse 🙂 Maymun iştahlı dendi çoğu zaman bana; fakat ben bir şeylerin peşindeydim. Bu şeyler de aslında çok basitti: ait olmak ve kendim olmak. Kolay olmadı, yalnız olduğum anlar çok acılıyken temasta olduğum anların varlığı bana güç verdi. Şu an hala bu yolcuğum devam ediyor ve bu yolda yanıma yoldaşlar arıyorum; yolda takıldığım dikenleri ve taşları anlatabileceğim, bu yolda bana iyi gelen kaynakları paylaşabileceğim. 

Tam da bu nedenle ücretsiz bir program başlatıyorum. 2 ay sürecek ve bu iki ay boyunca  hem ben bu araçları paylaşacağım hem de hep beraber yaptığım işle ilgili beyin fırtınaları yapalım, birlikte araştıralım, tartışalım ve öğrenelim istiyorum.Bu programa üniversitedeyken ya da yeni mezunken katılmayı çok isterdim, öyle bir program. 🙂

Buraya kadar okuduğuna göre birlikte bir yolculuğa niyetli olduğunu anlıyorum. Bu teklifimin sınırlarını belirlemek ve başvuru sürecinden bahsetmek isterim.

Bu program 8 hafta sürecek. Pazartesi günleri 19:30-21:00 arasında 90 dakikalık buluşmalarımız olacak. İlk buluşma 9 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Sonraki her pazartesi zoom platformu üzerinden devam edecek.

Bu buluşmaların akışı şu şekilde. 

  1. Meditasyon nedir, ne değildir
  2. Otantikliğini koruyarak yola devam etmek
  3. Kendi kaynaklarımız, hislerle kalabilmek
  4. Otantik ve etkili sosyal medya kullanımı
  5. İç seslerle iletişim
  6. E-posta grubu iyi örnekleri
  7. Zor zamanlarda merkezinde kalabilmek
  8. Bakalım neler olacak 🙂

Tek sayı olan buluşmaları ben yürütüyorum, sizinle deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşıyorum. Çift sayı buluşmalarda konuyla ilgili sizin ön araştırmalar yapmanızı bekliyorum, birlikte beyin fırtınası yapıyoruz ve benim işimi daha iyi yürütebilmem için katkılarınızı bekliyorum, bu alanı birlikte şekillendirelim istiyorum, bu oturumlar eşit bir yerden ilerleyecek.

Bu buluşmalarda birlikte yürümek istediğim gençlerin meditasyon/yoga/kişisel gelişim konularında meraklı olmasını isterim. Sosyal medya, pazarlama, tasarım ve girişimcilik konularında araştırmaya ve öğrenmeye istekli olmalarını beklerim. Üniversite öğrencisi ya da yeni mezun olması önceliğim. 

Sizi tanıyabilmem ve programa dair motivasyonunuzu ve ilginizi anlayabilmem için kısa bir motivasyon mektubu yazmanızı bekliyorum. Bu yazıyı hazırlarken aşağıdaki soruları kılavuz olarak alabilir ve yazınızın içinde yanıtlarınıza yer verebilirsiniz.

*Senin için kendin olmak/kendini gerçekleştirmek ve ortaya koymak nedir?

*Atanmış cinsiyet hakkında fikirlerin nelerdir?

*Kişilerin birbirleriyle kurdukları temasların önemi hakkında ne düşünürsün? Senin hayatına temas eden ve iz bırakan birisi oldu mu?

Motivasyon mektubunu yazdıktan sonra başvuru formunu 31 Aralık 23:59’a kadar doldurabilirsin. En geç 6 Ocak itibariyle sizlere dönüş yapmış olacağım. 

https://forms.gle/17izRJbtBr1meupF6

8 haftalık yolculukta beraber olacağımız için heyecanlıyım!

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s