Fatma Alkaya ile Astrolojik Yaklaşımlı Sistem ve Aile Dizimi

21 Aralık 12:00-19:00

22 Aralık 10:00-18:00

Yaşam; bilincin madde formunda tezahür ederek görünüre çıkması, evrilmesi ve sonsuza dek yola devam etmesi üzerine kuruludur.

Her yapı kendisini var eden sistemdeki bütün bilgiyi potansiyel olarak taşır. Ve kendi gerçekliği adına geçmiş zaman planlarından gelen işlerin devamına hizmet eder. Bu devamı bazen fiziksel, bazense ruhsal atalara ( mana grupları ) ait dinamikler sağlar.

Ve bu sebeple içine doğmuş olduğumuz sistemdeki dinamikleri bilinçli veya bilinçsizce deneyimleyerek, kendi yaşam deneyimlerimizle dönüştürüp o bilgiye yeni bir form verene dek aynıyla yaşamaya devam ederiz.

Sistem dizimi çalışmalarında kısır döngü haline gelmiş ve dönüştürülemeyen konular üzerinden kişinin dahil olduğu sistemi gözlemleriz.

Bu gözlem, kişinin yaşamda zorluk yaşadığı konusunun fiziksel veya ruhsal atalar tarafından başlatılmasına rağmen henüz tamamlanamamış bir hareket olduğunu, kendisi üzerinden ifade bulmaya çalıştığını görmesine aracı olur.

Temsilciler aracılığıyla oluşturulan büyük resmin ortaya çıkışı ve kişinin farkındalık alanında yer bulmasıyla, konunun sıkışık formu çoğunlukla ortadan kalkar. Ve kişiye yaşamdaki yeri ve hizmetini keşfetmesi adına yeni bir pencere sunar.


Fatma Alkaya ,klasik aile dizimi anlayışından farklı bir tarzda çalışma yapmaktadır. Astrolog ve eğitmen olan Fatma tüm çalışmalarında doğal olarak Astrolojik yaklaşımı kullanmaktadır. Aynı zamanda varlıkta görünen yapıların Teklik prensibi doğrultusunda işlemesi ve bununla birlikte ayrı ayrı görünebilmesi matematiği üzerine çeşitli platformlarda çalışmaları ve paylaşımları olması danışanlarının dizim konularını da bu anlayışla ele almasını sağlamaktadır. Danışanın kendisini dizime getiren sorunu hangi dinamikler sebebiyle yaşadığını görmesine açılan alanda kolaylaştırıcı olurken, aynı zamanda açığa çıkan bilgiyi yaşamın hangi alanında değerlendirmesi gerektiğini de paylaşmaktadır.

Bu çalışmada; ilişkiler,ruhsal ve fiziksel sağlık, para ve kariyer ilişkisi gibi başlıkların yanı sıra yaşamı zorlaştıran, içinden çıkamadığınız ve birden çok defa tekrar eden tüm konulara bakılmaktadır.

Çalışmaya gelmek için sorun yaşadığınız bir konunuz yoksa bile temsilci olarak katılabilir, sizden önceki bireylerden gelen konu veya yargıların kendi üzerinizdeki etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Gökler-Kökler ekseninden bugüne sizin aracılığınızla ulaşan güçlü bağları fark etmek,

Yaşamın işleyişine ve kendinize farklı bir gözle bakmak için sizi Fatma Alkaya Gönülkırmaz ile Aile ve Sistem Dizimi ’ne bekliyoruz.

Kayıt için : Studio Sofu

studiosofu@gmail.com / 0507 629 0919

********************************************************************

Katılımcılar ne dedi?

“Hayat bir matematik. Bazen acımasız, bazen şaşırtıcı veya çok keyif verici olabiliyor gerçekler. Aile dizimi çalışması o kadar akıcı ve o kadar emin ellerde hissettirdi ki en şok edici durumda bile su gibi akıp ve kaynağa ulaştık. Biz temsilciler, katılımcılar ve Hocamız sahne önünde iken tüm gerçeklik bizler üzerinden bir kere daha perde alıyor; önce geriliyor, belki korkuyor, utanıyor, üzülüyor, korkuyor ama sonuçta kesin olarak gevşiyor ve helalleşerek şifalanıyorduk .Bir kere daha, bir kere daha. Tüm açılımlarda aldığımız tüm rollerde bizler de kendimizi buluyor, kendimizden bir parçayı yaşıyorduk. Zaten gerçek bu değil miydi? Birbirimizden çok mu farklıydık? Her gömleği bir kerecik olsun giyen bizler, kime göre iyi ve kötüydük? Atalarımız kime göre iyi ve kötüydü?

Son derece derin bir çalışma olan aile dizimini, tereyağından kıl çekercesine kolaylaştıran Fatma Alkaya Gönülkırmaz Hocamıza, kendini ve sistemini hepimize açan tüm temsilci arkadaşlarıma binlerce kere teşekkürlerimle.”

Şebnem Yıldırım -Katılımcı

“Hayat içinde her birimiz kendine has kuralları ve örüntüleri ile adeta kendi satranç oyunumuzun içinde gibiyiz. Bir oyunda at, bir oyunda kale, başka bir oyunda piyon olup deneyimleyerek öğreniyoruz. Karşılaştığımız ve tekrar ettiğini fark ettiğimiz her problem kendini ifade edip, tanımlanıp tamamlanmak isteyen bir döngüye işaret ediyor. İşte aile dizimi, hayatın o bazen asırlara ve farklı coğrafyalara yayılan zengin karmaşasını daha anlaşılır kılmak için güvenli bir oyun tahtasını kullanmak gibi. Kişileri alana yerleştirip izlemek, içinde beliren hisleri gözlemlemek ve sonunda döngünün kendini ifade edişini deneyimlemek benim için çok sarsıcıydı. Yüzlerce kitap, binlerce bilgiden daha farklı, doğrudan temas ve dönüşüm gücüne sahip bir çalışma aile dizimi. Hiç tanımadığım birinin diziminde temsilci olurken de kendi hikâyemin dizimini gözlemlerken de aynı tesirde.

Sezgileri, bilgeliği ve yarattığı güvenli alan için Fatma Alkaya Gönülkırmaz’a ve bu deneyimi yaşadığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Sevil Ağaoğlu –Katılımcı

“Bunca zahmet ve acıya yol açıp da kuşaklara ve sayısız hayata yayılan örüntülerin bu kadar kısa süre içinde çözüldüğüne tanık olmak, bir mucizeye tanık olmaktı. Yogada ve meditasyonda teklik ve bütünlük olarak deneyimlediğim hale fiziksel dünyadan kurulan köprüye tanık oldum. Unutulmuş bağlantıların hatırasıyla şifalandım. Algımızın açılış hızı ve konsantrasyonumuzdaki artışı görmek heyecan vericiydi. Tüm zamanlar bu andaydı ve biz birbirimizin hayatlarında sayısız defa rol almış oyunculardık. Dizim, manevi yakınlığımızın fiziksel dünyadaki yaşamsal yakınlığımız ile ne kadar örtüştüğünü gösteren bir deney alanıydı sanki. Gerektiği kadarını hatırladık, bize çok şey gösterildi, ama görebildiğimizi gördük, alabildiğimizi aldık. Zamansız bir boyuttan üzerimize giydiğimiz yaşamları kabul ederek gelen ve zamanın kendisiyle bölünen ruhlardık. Beraber birbirimize ve kendimize doğru cesur bir adım attık. Beraber olmasak olamazdı.”

Burcu Tunalı -Katılımcı

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s